XC seriál BAHNO

Fotogalerie / reportáže / video

Přivítáme, pokud nám zašlete na adresu webmastera (webmaster@ambike.com) fotografie ze závodu, videozáznam, reportáž nebo odkazy na stránky s nimi.

Zpět na seznam

Report Jarní Bahno 2009

Napsali nebo četli jste zajímavý článek o Bahně? Zašlete na adresu webmastera odkaz na něj!

Očima pořadatelů

Vlastně jsme do poslední chvíle čekali, jak dopadne hlasování o pořádání letošního Jarního Bahna na první schůzi A.M.bike no limits roku 2009 při schvalování akcí. Poslední dobou se potýkáme s organizační únavou a prozaickými všednodenními starostmi každého z našich členů. Dokonce se nepodařilo ani naverbovat dostatečný počet garantů jednotlivých závodů Bahna, natož zainteresovat všechny členy na pořadatelském zajištění areálu a tratí, takže jsme byli nuceni sáhnout po nadšených známých a svěřit jim víc zodpovědnosti, než bývá naším zvykem. Naštěstí je stále dost těch, kterým pohled na spokojené a zablácené bikery všech věkových kategorií dovede vynahradit celé dny a týdny příprav i běhu seriálu - shánění povolení a případných dotací, správa a aktualizace webových stránek, příprava grafických podlkadů a tabulek, tisk materiálů, laminace startovních čísel, zajištění sálu pro vyhlášení finálních výsledků, nákupy v předvečer závodů, značení a úklid tratí, dlouhé hodiny (často v zimě a dešti) na prezenci, v cíli, na stojkách v lese, trnutí hrůzou, jestli se někdo nepřizabije ve sjezdu, zpracovávání výsledků, prezenčních listin a fotogalerií po nocích, desítky najetých kilometrů vlastními auty, stovky kilogramů materiálu tahaných ze a do skladu ...
Buď jak buď, Bahno je zase tady a každý, kdo v sobě našel chuť se na něm podílet, k němu přistupuje s láskou a zodpovědností, protože to ani jinak nejde.

Dan

1. závod

Zima, jasná obloha, úseky trati s blátem do půli lýtek. Tak vypadal první závod letošního roku na Linhartu, kterého se zúčastnilo pěkných 93 závodníků a závodnic. Na startu se objevila taková jména, jako Ladislav Fabišovský, Václav Hlaváč, Michal Bubílek, Tomáš Kozák nebo Milan Špolc. Posledně jmenovaný sice patří do jiné kategorie, přesto si to ale po defektu rozdal s Elitou - přece to nezabalí a nepojede domů, že? Podařilo se obnovit blátivý terénní úsek na posledním kilometru, který byl v minulých letech pro polomy nesjízdný. Z původně avizované kratičké návštěvy reportéra Rádia Blaník se nakonec vyklubala celodenní přítomnost dvoučlenného štábu ČT4, jejímž výstupem je pětiminutová reportáž ve Sportu v regionech. Z obrazovky se na nás culí překrásně zahnojení borci - hezky to letos začíná. Traťový rekord odolal.

Dan

2. závod

Na Třech křížích bylo vždycky aprílové peklo. Pokud v minulých letech zrovna nepršelo nebo nesněžilo, pak byl alespoň hodně silný vítr. Letos celý den pršelo a foukalo. Přesto se na start postavilo 80 odvážlivců, aby se porvali s lehce upravenou tratí, do jejíhož (už tak dost depresivního) profilu přibyl další zub v podobě Ottovy výšiny na prvním kilometru. Musím se přiznat, že jakožto chorý mozek - pachatel trati jsem už při trasování tohoto úseku pociťoval jistou úchylnou rozkoš, která byla druhý den umocněna zmíněným počasím. Fotografové měli doslova hody. Takovým množstvím pádů (do mokrého listí, tedy bezpečných) jim jejich velkokapacitní karty v digitálních fotoaparátech zaplnil naposledy snad jen Karlovarský AM bikemaraton ve sjezdu od Černé Marie k Richmondu. Poprvé jsme letos předložili patřičná povolení chlapíkům od Městské policie. Pejskaři z Drahovic zkrátka nelibě nesou, když jim jejich oblíbené psí toalety ničí nějaké tlusté pláště. Šerifové jsou ale v pohodě a drží nám palce. Docela hodně defektů, Milan Špolc to tady považuje za prokleté, letos přetrhnul řetěz a končí. Láďa Fabišovský má taky pech - v prvním kole při pádu ohnul přední brzdový kotouč a má co dělat, aby na své, doposud vždy vítězné, trati dojel druhý (!).

Dan

3. závod

Usoudili jsme, že bychom mohli dát bikerům krapet oraz, a tak jsme na "Letňák" objednali sanšajn s téměř dvacetistupňovou teplotou. Počasí vytáhlo z pelechu 105 polonahých nadšenců, na které se smála sice nejnáročnější, ale kompletně SUCHÁ, místy až přeschlá trať. Přesto bylo pro některé závodníky novým zjištěním, že suché listí podkluzuje téměř stejně jako mokré. Nebyla nouze o oděrky, ale především o nebývalý počet defektů (především průrazů ve sjezdech) a odstoupení z vyčerpání.
Romantická (sic) trať je záludná svým tobogánovitým, horskodrážnatým chrakterem bez možnosti vydechnutí. To měli příležitost zjistit i účastníci loňského - historicky prvního - závodu Českého poháru XC MTB, kteří kroužili po téměř identickém okruhu. A zažijí to letos znovu na Mistrovství ČR XC MTB, i když už "jen" na dvou třetinách modifikované trati (se stejným převýšením!). To, co zůstává, je především charakter trati, který je zároveň důvodem, proč činovníci Poháru zahořeli ke Karlovým Varům láskou na první pohled.

Podívejme se krátce na stav seriálu po třech závodech. Nejsledovanější kategorií je především Elita - vedoucímu Václavu Hlaváčovi stačí k udržení prvenství získat na Časovce 7 bodů, zatímco souboj na dalších třech příčkách bude o poznání dramatičtější. Michala Bubílka, Vojtu Marvana a Ladislava Fabišovského totiž dělí shodně 3 body. Rozhodující bude samozřejmě to, zda vůbec mohou přijet. Samotné dobré výkony nepostačí, pokud jich v seriálu není dostatek. Zajímavé bude sledovat Kadety a Juniorky, kde je na prvních dvou příčkách pouze dvoubodový rozdíl. Kategorie Mužů má pro změnu na druhém a třetím postu shodný počet bodů - Jaromír Konečný a Jiří Baier se musí o víkendu porvat. Hodně těsno je také na budoucí bedně Masters 1 muži. V Ladies 2 ženy má už vítězství téměř jisté Monika Durasová. O bednu ji může připravit jen tak nepravděpodobná situace, že by závod nedojela a současně by přijela a dojela její rivalka Jaroslava Vnuková. Na bedně Masters 3 muži už jednou nohou stojí také Lubomír Chaluš, kterého může Karel Rouča ohrozit jen za předpokladu, že mu nadělí 12 bodů. Otázkou je, co se stalo se ženami 30 - 39 let, jejichž startovní listina zeje letos od začátku prázdnotou. Jsou snad úzkoprofilovým zbožím? Jestliže jediná z nich v sobotu přijede, má vítězství v kapse. Necháme se překvapit... Pro úplnost ještě dodejme, že pokud na Časovku nedorazí jiný, lepší tandem, budou se z vítězství radovat pánové Grüner a Paule. No a v ostatních kategoriích se může stát cokoliv.
Traťový rekord Filipa Eberleho znovu - navzdory ideálním podmínkám - odolal o celých 5 minut a 27 vteřin.

Dan

1. závod v tisku

Bikeři se probouzejí ze zimního spánku

Karlovy Vary — Jarní seriál závodů Bahno 2009 je připraven. V sobotu 21. března odstartuje už 8. ročník této série závodů horských kol.

Zima se sice letos nechce pustit žezla, ale jaro už buší na vrata. Těší se na ně i cyklisté, kterým letos sezona symbolicky začíná hned o prvním jarním dnu. V sobotu 21. března totiž odstartuje už 8. ročník série závodů horských kol Jarní Bahno 2009.

Seriál, který stejně jako všechny předchozí připravil spolek karlovarských cyklistů A.M.bike no limits, se opět skládá ze čtyř závodů. První tři jsou organizovány jako klasické cross country na zhruba sedmikilometrových okruzích, čtvrtý se jede jako časovka jednotlivců na 17 km.

První závod se jede v sobotu 21. března na okruhu u výletní restaurace Linhart, kde na závodníky čeká rychlá a dynamická trať bez větších nároků na techniku jízdy s nepříliš velkým převýšením 205 metrů na jeden okruh, prostě přesně to pravé na začátek sezony.

Druhý závod, který se pojede v sobotu 28. března, už je o poznání náročnější, převýšení dělá 215 metrů na okruh. Na trati vedené po lesních cestičkách kolem Tří křížů se střídají dlouhé rovinaté pasáže s dlouhými výjezdy a sjezdy, což by mělo vyhovovat především těm, kdo preferují rovnoměrné tempo a rytmus.

Třetí závod u Letního kina se jede v sobotu 4. dubna a v porovnání se dvěma předchozími je to skutečně jinačí kafe. Výrazně kopcovitá trať s převýšením 250 metrů v každém okruhu je i technicky velice náročná a každému dokonale ukáže, jak na tom po zimě je.

Závěrečná časovka se pojede v sobotu 11. dubna na trati vedené členitým terénem kolem Bílé skály mezi obcemi Čankov a Mezirolí.

Všechny čtyři závody jsou vypsány jako veřejné pro všechny věkové kategorie od žactva až po veterány a pořadatelé při každém z nich připravují i závod nejmenších dětí na zkrácených tratích. Hodnotí se jak jednotlivé závody, tak seriál jako celek.

Podrobné informace k jednotlivým závodům přineseme v našem deníku vždy v týdnu před kjejich konáním.

12.2. 2009 Jiří Linhart Karlovarský deník

Cyklisté do nové sezony odstartují symbolicky hned na první jarní den

Karlovy Vary — I když to s počasím vypadá všelijak, jaro je tady a s ním i nová cyklistická sezona. Tu již tradičně zahájí seriál závodů horských kol Jarní Bahno 2009, který odstartuje přímo symbolicky hned první jarní den.

Seriál, který stejně jako všechny předchozí připravilo sdružení karlovarských cyklistů A.M.bike no limits, se opět skládá ze čtyř závodů. První tři jsou organizovány jako klasické cross country na zhruba sedmikilometrových okruzích, čtvrtý se jede jako časovka jednotlivců na 17 km.

První závod se jede už pozítří, v sobotu 21. března v městských lesích nad Tuhnicemi. Start a cíl jsou u restaurace Linhart, kde je možné i parkovat.

„Okruh, který jsme připravili pro zahajovací závod, je rychlý a dynamický, bez větších nároků na techniku jízdy a s nepříliš velkým převýšením. Prostě přesně to pravé na začátek sezony,“ slibuje předseda A.M.bike no limits Daniel Danielčák.

„Trať je dnes v celé délce zcela bezpečně sjízdná, ovšem závod se pojede, i kdyby třeba nasněžilo,“ dodává.

Závod je vypsán pro všecny věkové kategorie. Jako první odstartují v 11.00 kadeti, kadetky, juniorky a veteránky nad 40 a ve 12.00 startují ženy, junioři, mladší veteránky, obě kategorie veteránů a tandemy. Odpolední program otevře ve 13.30 závod dětí na zkrácené trati cca 500 metrů, ve 13.45 vyjedou na trať žáci a žákyně do 14 let a ve 14.30 startuje hlavní závod mužů. Přihlášky na místě od 9.00, nejpozději půl hodiny před startem kategorie.

Druhý závod, který se pojede příští sobotu 28. března kolem Tří křížů, už je o poznání náročnější. Převýšení dělá 215 m na okruh a na trati vedené po lesních cestičkách se střídají dlouhé rovinaté pasáže s táhlými výjezdy a sjezdy, což by mělo vyhovovat především těm, kdo preferují rovnoměrné tempo a rytmus.

Třetí závod u Letního kina se jede v sobotu 4. dubna a v porovnání se dvěma předchozími je to skutečně jinačí kafe. Výrazně kopcovitá trať s převýšením 250 m na okruh je i technicky těžká a každému ukáže, jak na tom po zimě je. Závěrečná časovka se pojede v sobotu 11. dubna na trati vedené členitým terénem kolem Bílé skály mezi obcemi Čankov a Mezirolí.

Všechny čtyři závody jsou vypsány jako veřejné a hodnotí se jak jednotlivé závody, tak seriál jako celek. Podrobné informace k jednotlivým závodům přineseme vždy v týdnu před jejich konáním.

19.3. 2009 Jiří Linhart Karlovarský deník

2. závod v tisku

O překvapení se na Třech křížích postaral Ladislav Fabišovský. Poprvé tady nevyhrál

Karlovy Vary — Na rozdíl od zahajovacího závodu MTB série Jarní Bahno 2009 před týdnem na Linhartu, kde cyklisty vítalo sluníčko, se v sobotu počasí při druhém dílu na Třech křížích na závodnících vyřádilo.

V nejarním chladnu a za téměř nepřetržitého deště se tratě měnily v hotové kaliště. Přesto se na start postupně postavilo úctyhodných osm desítek bikerů.

Ačkoliv nebyl pátek, a už vůbec ne třináctého, padala na závodníky s deštěm i značná porce smůly. Doplatil na ni i topfavorit závodu Ladislav Fabišovský. Na ´své´ trati, kde ještě nikdy neprohrál a kde na jaře roku 2004 zajel dosud platný traťový rekord 57:10, se tentokrát musel spokojit s druhým místem. Kilometr po startu na Otově výšině při pádu totiž ohnul brzdový kotouč a prakticky celý závod jel na brzdy. Že přitom dokázal předjet všechny soupeře, až na vítězného Hlaváče, a dojet si pro stříbro, je důkazem vysokých kvalit jezdce, který od letoška obléká dres pražské Sparty.

Smolařem nejen Tří křížů, ale letošního Bahna vůbec je mnohonásobný mistr Evropy masters Milan Špolc. Na Linhartu závod ve své kategorii nedokončil pro defekt a na Třech křížích odstoupil kvůli přetrženému řetězu.

Výsledky ze Tří křížů

Muži Elita: 1. Václav Hlaváč (Halfords-Apache), 2. Ladislav Fabišovský (Sparta Praha) -02:06, 3. Vojta Marvan (Hnízdil Team) -03:42, 4. Tomáš Strnad (Wattsenglish.com) -04:48, 5. Aleš Baumruk (MRX Intedoor) -07:00, 6. Miroslav Brill (Wattsenglish.com) -07:57;
Muži 19-29 let: 1. Michal Kantner (Rotorbike.cz), 2. Jaromír Konečný (Hnízdil Team), 3. Jiří Baier (Velosport Domažlice);
Masters 1 (30-39 let): 1. Pavel Fišer (K. Vary), 2. Miloš Dvořák (Wattsenglish.com), 3. Jan Žižka (Nová Role);
Masters 2 (40-49 let): 1. Petr Špička (Ramala), 2. Petr Grobheiser (Tri Cheb), 3. Roman Zvolský (Factor Bike Team);
Masters 3 (50 a starší): 1. Lubomír Chaluž (Hnízdil Team), 2. Zdeněk Bartoš (Theosport GT Team), 3. Zdeněk Lidický (Slavia KV);
Ženy 19-29 let: 1. Dana Kopecká (ZS-Coxys-Domo), 2. Hana Ježková (Hnízdil Team), 3. Barbora Hirmanová (Duratec);
Ladies 2 (40 a starší): 1. Monika Durasová (K. Vary).

Kategorie mládeže
Kluci a holky 6-9 let: 1. Martin Pašek ČS MTB Team, 2. Anna-Marie Daňková (Nejdek), 3. Martin Ondráček (Hnízdil Team);
Žáci (10-14 let): 1. Jakub Ficenec (Slavia KV), 2. Petr Fiala (Profisport Ghost Team), 3. Martin Kubík (Plamen Chodov);
Žákyně: 1. Aneta Klanková, 2. Simona Kočová (obě Cykloteam Ostrov);
Kadeti (15-16 let): 1. Daniel Pašek (ČS MTB Team), 3. Martin Rabovský (Author Team Stupno), 3. Jiří Čechman (Cykloteam Ostrov);
Kadetky: 1. Lucie Ficenecová (Slavia KV);
Junioři (17-18 let): 1. Pavel Kodl (Team Bike Březová), 2. Dan Aichingr, 3. Petr Ježek (oba Hnízdil Team);
Juniorky: 1. Pavla Ondráčková (Hnízdil Team), 2. Linda Pánková (Author Team Stupno).

1.4. 2009 Jiří Linhart Karlovarský deník

3. závod v tisku

Bahno přeskočilo celé roční období

Karlovy Vary — Po vlezlé zimě na Třech křížích před týdnem se u ´letňáku´ na bikery smálo letní slunko.

Seriál MTB závodů Jarní Bahno 2009 má za sebou tři ze čtyř dílů a bikeři už ozkoušeli tři různé druhy počasí. V zahajovacím závodě na Linhartu se na startující smálo slunko, ale mrzlo, před týdnem na Třech křížích bylo hnusně jak na začátku zimy a do třetice si závodníci u letního kina užívali léta jak na Kanárech.

Závod se jel na sedmikilometrovém okruhu po lesních cestičkách mezi letním kinem a Dianou, do velké míry shodném s tím, na kterém se loni jel závod Českého poháru XC, místy se ale jelo i po úsecích připravovaných pro Mistrovství České republiky XC MTB, které se ve Varech pojede letos 18. července. Trať je to těžká, technicky i na fyzičku, pořád z kopce do kopce s převýšením 250 m na okruh.

Z vítězství v nejostřeji sledované kategorii mužů Elite se radoval Michal Bubílek, který si v letošním seriálu připsal už druhý triumf a se 30 body je na druhém místě průběžného pořadí. V čele klasifikace je se 39 body Václav Hlaváč, který už má všechny tři medaile: Na Linhartu bral stříbro, na Třech křížích, kde Bubílek nestartoval, zvítězil a do třetice si nad letním kinem dojel pro bronz.

V hlavní kategorii žen ozdobila Bahno svou účastí česká reprezentantka Tereza Jansová. Stejně jako kdysi dávno Gaius Julius Caesar ´přišla, viděla a zvítězila´.

Výsledky 3. závodu série Jarní Bahno 2009

Hlavní závod na 4 kola (28 km)

Muži Elite: 1. Michal Bubílek 1:10:28, 2. Petr Tatíček (oba Merida Bike Ranch) -9 vt., 3. Václav Hlaváč (Halfords-Apache) -2:12, 4. Vojta Marvan (Hnízdil Team) -2:26, 5. Tomáš Strnad (Wattsenglish.com) -4:43, 6. Petr Sovič (MRX Intedoor) -9:52;
Muži (19-29): 1. Jiří Baier (Velosport Domažlice), 2. Michal Kantner (Rotorbike.cz), 3. Jaromír Konečný (Hnízdil Team), 4. Radovan Fišer (Team Bike Březová);
Muži masters 1 (30-39): 1. Miroslav Kobes (Veloclub Kolín), 2. Marek Pleticha (Hnízdil Team), 3. Jiří Šilhan (Witte Bike Team).

Závod na 3 kola (21 km)

Ženy (19-29): 1. Tereza Jansová (Factor Bike Team) 1:08:45, 2. Barbora Hirmanová (Duratec) -8 vt., 3. Barbora Hanušová (Merida Bike Ranch) -59 vt.;
Muži masters 2 (40-49): 1. Jiří Blažek (Author Master Team), 2. Petr Grobheiser (Tri Cheb), 3. Miroslav Fabišovský (Koruna Pralines);
Muži masters 3 (50+): 1. Lubomír Chaluš (Hnízdil Team), 2. Karel Rouča (Slavia KV), 3. Miloslav Sazima (Lázně Kynžvart);
Junioři (17-18): 1. Pavel Kodl (Team Bike Březová), 2. Petr Ježek (Hnízdil Team), 3. Miroslav Muzikář (AuthorTeam Stupno).

Závod na 2 kola (14 km)

Kadeti (15-16): 1. Daniel Pašek (ČS MTB Team), 2. Martin Rabovský (Author Team Stupno), 3. Jiří Čechman (Cykloteam Ostrov);
Kadetky: 1. Vendula Kuntová (Dukla Praha), 2. Nikola Barešová (Magic Veterans), 3. Lucie Ficenecová (Slavia KV);
Juniorky: 1. Linda Pánková (Author Team Stupno), 2. Pavla Ondráčková (Hnízdil Team);
Ladies 2 (40+): 1. Monika Durasová (K. Vary).

Kategorie dětí

Žáci 10-14 let: 1. Martin Kubík (Plamen Chodov), 2. Jakub Ficenec (Slavia KV), 3. Petr Fiala (Profisport Ghost Team);
Žačky: 1. Denisa Lukešová (Author Team Stupno), 2. Aneta Klanková (Cykloteam Ostrov), 3. Klára Šabaková (Hnízdil Team);
Kluci a holky 6-9 let: 1. Tomáš Pavlík (Cykloteam Ostrov), 2. Martin Pašek (ČS MTB Team), 3. Martin Ondráček (Hnízdil Team), 4. Anna-Marie Daňková (Nejdek), 5. Aneta Olláriová (Jakubov), 6. Zuzana Ficenecová (Slavia KV).

8.4. 2009 Jiří Linhart Karlovarský deník

4. závod v tisku

Jarní Bahno bikerů v sobotu zakončí časovka

Karlovy Vary – Do konce seriálu MTB závodů Jarní Bahno 2009 už zbývá jen jediný. Závěrečná časovka, která se jede v sobotu 11. dubna, na okruhu se startem a cílem v Čankově.

Trať časovky je proti minulým letům z velké části nově postavená a vede z Čankova přes vršek Strážiště do Mezirolí a zpátky. Okruh má sedm kilometrů a pojede se dvakrát. Přihlášky a prezence v místě startu od 9.00, starty intervalové, děti a žactvo na malém okruhu od 10.00 a všechny ostatní kategorie od 12.00 hodin.

Vyhlášení výsledků časovky a celého seriálu bude v restauraci Sedlecká pivnice v Sedleci, kde bude závodníkům poskytnuto i patřičné občerstvení.

Jaké jsou šance na celkové vítězství v nejsledovanějších kategoriích, se pro náš Deník pokusil odhadnout jeden z pořadatelů závodu, ředitel karlovarského sdružení cyklistů A.M.bike no limits Daniel Danielčák.

„V nejsledovanější kategorii Elita má největší šance Václav Hlaváč, k udržení prvenství mu stačí získat sedm bodů. Na dalších třech příčkách se ale dá čekat tuhý souboj, Michala Bubílka, Vojtu Marvana a Láďu Fabišovského dělí vždy po třech bodech. Rozhodující bude samozřejmě to, zda vůbec mohou přijet. Zajímavé také bude sledovat kadety a juniorky, kde je na prvních dvou místech pouze dvoubodový rozdíl, a v kategorii mužů se musí na časovce porvat Jaromír Konečný a Jiří Baier, kteří mají po třech závodech na druhém a třetím postu shodně bodů. Mezi nejstaršími veterány už stojí jednou nohou na bedně Lubomír Chaluš, kterého může Karel Rouča ohrozit jen za předpokladu, že mu nadělí 12 bodů,“ tipuje Danielčák.

10.4. 2009 Jiří Linhart Karlovarský deník

Bahno 2009: Kodl vítězem úvodního seriálu

Karlovy Vary – Cyklisté Team biku Březová předvedli v Karlových Varech na začátku sezony dobré výsledky. Březovští bikeři vystoupali v posledním závodu třikrát na stupeň nejvyšší

Posledním závodem byl zakončen seriál otevírající bikovou sezónu Bahno 2009. Do finálové časovky nastoupila čtveřice závodníků Team biku Březová. Největší naděje na stupně vítězů měl Pavel Kodl, dosavadní lídr kategorie juniorů. Dále se na start postavil potřetí Robert Vokáč, Radek Fišer šel do druhého závodu a letošní závodní premiéru si odbyl Lukáš Kopecký.

Pavel Kodl potvrdil dobrý start do sezóny a s náskokem půl minuty opět vyhrál. Rozdíl mohl být větší, neboť pár metrů před cílem měl pád, když honil každou vteřinu a finišoval tak mohutně, až vytrhl nohu z pedálu. Tím si pojistil své vítězství i v seriálu, a navíc se stal nejúspěšnějším závodníkem ze všech kategorií.

Robert Vokáč se trápil a výsledek i výkon nic moc. Čtvrté místo je sice nejlepší v sezóně, ale má rozhodně na víc. V celkovém hodnocení pak byl klasifikován jako šestý nejlepší kadet.

Radek Fišer má dar shůry a dokáže jej využívat. V kategorii mužů nenašel přemožitele a jasně vyhrál. Celkově s pouhými dvěma starty obsadil výtečné čtvrté místo.

Vše dobré z posledního závodu podtrhl Lukáš Kopecký, jenž startuje v kategorii mužů nad 30 let. Svůj soutěžní debut v roce 2009 si nemohl přát lepší, neboť po výborném výkonu korunoval úspěšný den Team biku Březová třetím vítězstvím.

Chválou nešetřil ani předseda TB Březová Petr Fazekaš. „Sezóna se teprve rozjíždí a my jsme díky našim klukům opět vidět,“ řekl závěrem.

Jan Vokáč

Konečné pořadí seriálu Jarní Bahno 2009

Muži Elite: 1 Vojta Marvan, 2. Václav Hlaváč (Halfords- Apache), 3. Michal Bubílek (Merida Bike Ranch), 4. Ladislav Fabišovský (Sparta Praha), 5. Petr Sovič (MRX Intedoor), 6. Milan Špolc;
Muži: 1. Michal Kantner, 2. Jiří Baier (Velosport Domažlice), 3. Jaromír Konečný (Hnízdil Team), 4. Radovan Fišer, 5. Milan Koníček (MRX Intedoor), 6. Lukáš Šustr (Hnízdil Team);
Masters 1: 1. Jiří Mandaus, 2. Jiří Šilhan (Witte Bike Team), 3. Pavel Fišer (K. Vary);
Masters 2: 1. Petr Špička, 2. Petr Grobheiser, 3. Jiří Blažek;
Masters 3: 1. Lubomír Chaluš, 2. Karel Rouča (Slavia KV), 3. Zdeněk Bartoš;
Junioři: 1. Pavel Kodl, 2. Petr Ježek, 3. Dan Aichingr;
Kadeti: 1. Daniel Pašek, 2. Martin Rabovský (Author Team Stupno), 3. Daniel Pánek; žáci: 1. Jakub Ficenec, 2. Martin Kubík (Plamen Chodov), 3. Petr Fiala (Profisport Ghost Team);
Ženy: 1. Hana Ježková, 2. Dana Kopecká, 3. Barbora Hirmanová;
Ladies 2: 1. Monika Durasová, 2. Jaroslava Vnuková, 3. Jiřina Bairová;
Juniorky: 1. Linda Pánková, 2. Pavla Ondráčková, 3. Žanet Kolmschlagová (Ašští bikeři);
Kadetky: 1. Nikola Barešová, 2. Lucie Ficenecová (Slavia KV), 3. Vendula Kuntová (Dukla Praha);
Žákyně: 1. Aneta Klauková, 2. Simona Kočová (Cykloteam Ostrov), 3. Klára Šabaková;
Kluci a holky 6-9 let: 1. Martin Pašek, 2. Martin Ondráček, 3. David Hendrych (Team bike Perštejn) – 1. Anna-Marie Daňková, 2. Markéta Vaicová (Author Team Stupno), 3.Zuzana Ficenecová (Slavia KV);
Tandemy: 1. Pavel Gruner, Slávek Paule (K. Vary).

16.4. 2009 Karlovarský deník

Ohlasy

1. Report na hnizdil-team.cz

1. Report na pohar-peruna.cz

Pozvánka Radka Fišera na stránkách Bikeri.cz

2. Report na hnizdil-team.cz

3. Report Radka Fišera na stránkách Bikeri.cz

3. Report na hnizdil-team.cz

4. Report Toma Linharta na stránkách tomlinhart.osoba.cz

4. Report Jana Vokáče na stránkách Team Bike Březová

4. Report na hnizdil-team.cz

Zpět na seznam

© A.M.bike, z.s., web & design: Daniel Danielčák 2002 - 2024 | admin | 1 on-line  | 323286 visits ↑↑↑